Browsing: Филм

СЦЕНА
„Чернобил“ го бранува светот: Исплива на површина уште еден факт кој HBO го сокри

Серијата „Чернобил” на HBO веќе е критикувана за својата историска неточност, но во неделата Куба дополнително истакна дека нивната клучна улога во обезбедувањето на бесплатен третман…

СЦЕНА
Неговата приказна ќе ве наежи: Ѕвездата од серијата „Чернобил“ со потресна исповест- член од семејството ми почина поради катастрофата

Актерот Алекс Фернс кој овие денови е популарен лик од серијата „Чернобил“ кој глуми работник за ископување на јаглен тврди дека има вистински трауми од трагедијата…

Celebrity
Шоканти детали од братот на Кевин Спејси: Татко ни беше нацист, кој нè тепаше и силуваше до бесвест

Постариот брат на Кевин Спејси, Рендал Фовлер, вели дека педофилскиот скандал во кој е вмешан неговиот брат воопшто не го изненадува, имајќи го предвид мрачното минато…

Филм
“Нетфликс“ ќе снима серија според романот „Сто години самотија“ на Маркес

Американската ТВ платформа и продукциска куќа „Нетфликс“ соопшти дека ќе сними телевизиска серија според познатиот роман на Габриел Гарсија Маркес – „Сто години самотија“, откако ги…

СЦЕНА
Чичко Кумплунг: Ни после 28 години никако да ви се запалат мерцедесите, ниту да онемете

Во легендарниот македонски филм „Самоуништување“ во кој Јовица Михајловски го глуми легендарниот „Чичко Кумплунг“ тој слушајќи вести коментира за политиката на Балканот. По 28 години еве…

Филм
Рамбо во акција за последен пат

Новото продолжение на филмскиот серијал за Рамбо „Rambo Last Blood“, петти и последен дел од познатата франжиза, премиерно ќе биде прикажан на 20 септември, а главната…

Филм
ФХ3Х учествуваше во ефектите на шест од 20 филма во трка за номинација за Оскар, утре премиера на Аквамен

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на шест од вкупно 20 филмови кои се најдоа во трката за…

1 2 3 4 11