Browsing: Филм

СЦЕНА
Втората сезона од „Фамилија Марковски“ на Сараевскиот филмски фестивал

Првите две епизоди од втората сезона од ТВ-серијата „Фамилијата Марковски“ на 22 август (четврток) премиерно ќе бидат прикажани на годинешното, јубилејно издание на Сараевскиот филмски фестивал.…

СЦЕНА
Овации за „Медена земја“ на филмскиот фестивал во Сараево

Со силен аплауз и овации викендов беше проследена премиерата на македонскиот документарец „Медена земја“ (Honeyland) на „Сараевскиот филмски фестивал“. Публиката во преполната сала во сараевскиот „Мултиплекс…

СЦЕНА
Новата тв-серија на „Нетликс“ ќе се снима во Македонија

Гигантот во телевизиската продукција „Нетфликс“ ќе снима мини ТВ-серија во Македонија, објави денес продуцентката Лабина Митевска, пренесува СДК.МК. Серијата од осум епизоди е насловена „Во вечерта“, а…

СЦЕНА
„Чернобил“ го бранува светот: Исплива на површина уште еден факт кој HBO го сокри

Серијата „Чернобил” на HBO веќе е критикувана за својата историска неточност, но во неделата Куба дополнително истакна дека нивната клучна улога во обезбедувањето на бесплатен третман…

СЦЕНА
Неговата приказна ќе ве наежи: Ѕвездата од серијата „Чернобил“ со потресна исповест- член од семејството ми почина поради катастрофата

Актерот Алекс Фернс кој овие денови е популарен лик од серијата „Чернобил“ кој глуми работник за ископување на јаглен тврди дека има вистински трауми од трагедијата…

Celebrity
Шоканти детали од братот на Кевин Спејси: Татко ни беше нацист, кој нè тепаше и силуваше до бесвест

Постариот брат на Кевин Спејси, Рендал Фовлер, вели дека педофилскиот скандал во кој е вмешан неговиот брат воопшто не го изненадува, имајќи го предвид мрачното минато…

Филм
“Нетфликс“ ќе снима серија според романот „Сто години самотија“ на Маркес

Американската ТВ платформа и продукциска куќа „Нетфликс“ соопшти дека ќе сними телевизиска серија според познатиот роман на Габриел Гарсија Маркес – „Сто години самотија“, откако ги…

1 2 3 10