Browsing: Ракомет

Македонски спорт
ЖДРЕПКАТА Е УТРЕ: Со кого може Македонија да игра во баражот за СП?

Македонската ракометна репрезентација ќе биде меѓу носителите на ждрепката за Светското првенство во 2019-та и веќе ги дозна имињата на потенцијалните противници. Носители се практично првопласираните…

1 34 35 36