Browsing: Ракомет

Ракомет
Калараш и наредната сезона во Вардар, а во Скопје пристигнува и француски голман, Робин Кантегрел

Уште еден важен играч го продолжи договорот со Вардар, пивотот Глеб Калараш и следната сезона ќе биде во тимот. Калараш им се приклучува на Чупиќ, Дибиров,…

Ракомет
Толедо го напушта Вардар

Бразилецот Жозе Толедо е најновиот „емигрант“ од екипата на Вардар, меѓутоа за разлика од останатите, неговите мотиви за заминување не се чисто ракометни. Десниот бек ќе…

Ракомет
Еурофарм Пелистер го потврди ангажманот на Матео Мараш

Младинскиот репрезентативец на Хрватска, Матео Мараш и официјално е ново засилување на Еурофарм Песлитер, потврди денеска битолскиот прволигаш. Тој доаѓа како директна конуренција за Велковски и…

1 2 3 4 5 37