Browsing: Ракомет

Ракомет
Вардар 1961 единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони

Вардар 1961 ќе биде единствениот македонски претставник во ракометната Лига на шампиони, потврдија денеска од централата. Еурофарм Пелистер не доби покана за настап во Лигата на…

Ракомет
Кој се доаѓа во Вардар?

Првиот човек на Вардар, Михајло Михајловски, напорно работи на комплетирање на ростерот за наредната сезона, во која „црвено-црните“ повторно ќе бидат дел од Лигата на Шампионите.…

1 2 3 4 37