Browsing: Ракомет

Ракомет
Распоред на натпреварите на Вардар: Новата сезона почнува на 15-ти септември од Норвешка

Европската ракометна федерација, во координација со клубовите учесници во Лигата на шампиони (ЛШ), ги дефинираше датумите и саатниците за првите десет кола во елитното клупско натпреварување.…

Ракомет
Се огласи Халанд-Еве што вели тој после натписите дека потрошил 530 илјади евра во ресторан на Миконос

Откако Норвешка не се пласираше на ЕП, нивниот најдобар фудбалер Ерлинг Халанд се одмара во Грција. Грчките медиуми објавија вест дека норвешкиот напаѓач наводно во еден…

Ракомет
Лазаров: Секогаш тежнеам по најголемите предизвици, сите рекорди сезонава не се случајни

Најдобриот македонски ракометар во историјата и актуелен селектор, Кирил Лазаров повторно е во фокусот на ракометна Европа откако со својот Нант го елиминираше Киелце во осминафиналето…

Ракомет
Маќедонија води со голот на ,,Гранде Пандев” (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија дојде до предност на гостувањето кај Грузија (0-1) благодарение на погодок во раната фаза од второто полувреме. По една супер-акција, до погодок дојде најдобриот македонски фудбалер Горан…

Ракомет
Тројца членови на стручниот штаб и тројца ракометари, се позитивни на Ковид-19 во нашата ракометна репрезентација

Попладнево Ракометната федерација и официјално објави дека позитивни се тренерите Александар Царчев, Раде Стојаноновиќ и Никола Матлиески како и ракометарите Марио Танкоски, Мартин Велковски и Мартин…

1 2 3 37