Browsing: Ракомет

Ракомет
Грција на колена во Струмица! За крај ,,јадеше” двоен цепелин! (ВИДЕО)

Ракометната репрезентација на Македонија забележа сигурна победа над Грција (27:23) и обезбеди пласман на ЕП 2020, а најдобриот погодок на натпреварот беше во изведба на Гоце Георгиевски и Кире Лазаров,…

Ракомет
Тесна победа на Македонија

Ракометарите на Македонија остварија тесна и тешка победа на гостински терен со Турција. Македонија потешко од очекуваното дојде до победа на овој натпревар. Во првото полувреме…

Ракомет
Нема карти за натпреварот Македонија-Грција! Граѓаните прашуваат каде се картите!

Уште 4 дена до натпреварот Македонија-Грција кој ќе се игра во Струмица, влезници нема баш никаде – пишуваат од порталот “Струмица денес” “Секојдневно голем број на пораки…

1 2 3 27