Browsing: СПОРТ

СПОРТ
Ла Лига: 39 дена и 110 натпревари

Фудбалското првенство на Шпанија ќе продолжи на 11 јуни. До крајот на сезоната останаа уште 11 кола. Шпанците планираат предвидените натпревари да бидат одиграни за 39…

Други спортови
Тоше Зафиров: Изјавата на министерот за здравство е потценувачка за нас спортистите

Познатиот македонски натпреварувач во бодибилдинг, Тоше Зафиров револтиран од одлуката на министерот Филипче за тоа дека е рано да се отворат спортските сали и вежбални.

Други спортови
Иџе ќе вози низ празните скопски улици за време на полициски час! (ВИДЕО)

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, најави дека ќе прави парада со својот автомобил утре (понеделник), за време на полицискиот час. Почнувајќи во 18 часот (на…

1 3 4 5 6 7 274