Browsing: СПОРТ

СПОРТ
Азар повторно е повреден

Реал Мадрид денес објави дека Еден Азар го повредил мускулот на десната нога. Во краткото соопштение клубот не објави повеќе детали за повредата. „По извршените прегледи…

СПОРТ
Вечер Шкендија – Тотенхем

Вечерва во Скопје на Арената „Тодор Проески“ ќе има вистински спектакл, Шкендија го пречекува Тотенхем, за жал натпреварот поради добро познати причини ќе се игра без…

СПОРТ
УЕФА: Муслиу ќе игра со Косово

Одлична вест од УЕФА за нашата најдобра фудбалска репрезентација. Имено и официјално стоперот Висар Муслиу ќе игра со Косово на 8 октомври во 1/2 финалето од…

Други спортови
Надал елиминиран во Рим

Рафаел Надал е елиминиран во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Рим откако синоќа загуби сензационално од Аргентинецот Диего Шварцман со 2:0 по сетови 6:2, 7:5. Петнаесеттиот…

СПОРТ
Почнува „Серија А“

Денес почнува новата сезона во италијанската Серија „А“. Ова е последен од големите шампионати на континентот, кој сè уште не е започнат, но денес битките на…

СПОРТ
Жиру во Јувентус

Оливие Жиру треба да го носи дресот на Јувентус во новата сезона. По преговорите со Луис Суарес, Един Џеко и Алваро Мората, Јувентус го најде потребниот…

1 2 3 4 5 6 277