Browsing: СПОРТ

Ракомет
Толедо го напушта Вардар

Бразилецот Жозе Толедо е најновиот „емигрант“ од екипата на Вардар, меѓутоа за разлика од останатите, неговите мотиви за заминување не се чисто ракометни. Десниот бек ќе…

Ракомет
Еурофарм Пелистер го потврди ангажманот на Матео Мараш

Младинскиот репрезентативец на Хрватска, Матео Мараш и официјално е ново засилување на Еурофарм Песлитер, потврди денеска битолскиот прволигаш. Тој доаѓа како директна конуренција за Велковски и…

СПОРТ
Во Шпанија ќе се игра без ВАР

Фудбалското првенство во Шпанија наскоро ќе биде продолжено, по неколку месечната пауза поради пандемијата со коронавирусот, а првичните најави се дека ЛА лига ќе биде рестартирана…

СПОРТ
Сон најдобар стрелец

Ѕвездата на Тотенхем, Сон Хеунг-мин, ја искористи паузата во англиското фудбалско првенство поради кризата со коронавирусот за да отслужи воен рок во својата татковина Јужна Кореја.…

1 2 3 4 5 270