Browsing: СПОРТ

Македонски спорт
Пропаднат македонски суперлигаш заврши во рацете на светски ракометни ѕвезди! (ФОТО)

Во последниве денови од Европското ракометно првенство, од Загреб стигнуваат интересни фотографии, пренесени преку најголемиот социјален медиум, Фејсбук. Дресот на македонска екипа, која лани излезе од…

Ракомет
Штербик и донесе среќа на Шпанија, која се пласираше во големото финале на ЕП

Репрезентацијата на Шпанија е првиот финалист на Европското првенство во Хрватска. Тие во полуфиналетo ја совладаа селекцијата на Франција, со резултат 23:27. По првите пет минути…

СПОРТ
Маскерано ѝ кажа збогум на Барселона: Ниту тој, ниту Иниеста не можеа да ги сокријат солзите (ВИДЕО)

Хавиер Маскерано попладне имаше можност за последен пат да одржи говор пред своите соиграчи во свечената сала на „Камп Ноу“, а покрај тоа што популарниот „Ел Хефесито“…

Македонски спорт
ЖДРЕПКАТА Е УТРЕ: Со кого може Македонија да игра во баражот за СП?

Македонската ракометна репрезентација ќе биде меѓу носителите на ждрепката за Светското првенство во 2019-та и веќе ги дозна имињата на потенцијалните противници. Носители се практично првопласираните…

1 270 271 272 273