Browsing: СПОРТ

Македонски спорт
Велазерими моли за помош: Стадионот е поплавен, сѐ е уништено!

Фудбласкиот клув Велазерими кој се натпреварува во Втората лига – Запад, остана без стадион, поради поројните дождови кои ја зафатија Македонија. Стадионот кој се наоѓа во Кичево е комплетно…

Ракомет
Вардарки го “растурија“ Битигхајм и уште сега го најавија освојувањето на првото место во групата

Вардар стигна до нова победа во Лигата на Шампионите, вкупно осма последователна за нашите девојки, а втора во главната фаза. Убедливо совладан германскиот тим, Битигхајм, кој…

1 264 265 266 267 268 270