Browsing: СПОРТ

Македонски спорт
ОФИЦИЈАЛНО: Вардар е фудбалски првак на Македонија!

Ако е за утеха, најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар е прогласен за првак на Македонија, во прекинатото првенство од сезоната 2019/20. „Црвено-црните“ беа лидери цела сезона, а од Фудбалската…

Македонски спорт
Силекс ќе игра во ЛШ, Шкендија, Ренова и Шкупи во ЛЕ!

Кратовски Силекс профитира од недобиената евролиценца на Вардар и ќе игра во квалификациите за Лигата на шампионите, донесе одлука Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Вардар беше лидер, арно ама…

СПОРТ
Пеп: Тие заслужија да бидат шампиони

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола џентламенски го поднесе поразот од Челзи и официјализацијата на титулата за екипата на Ливерпул. По натпреварот во Лондон, Пеп зборувајќи…

Други спортови
Сите се негативни

Откако бугарскиот тенисер Григор Димитров, кој учествуваше на турнирот „Адрија Тур“ во Задар потврди дека е позитивен на Ковид 19, преостанатите учесници веднаш беа тестирани по…

1 2 3 4 273