Browsing: Македонски спорт

Македонски спорт
НЕОФИЦИЈАЛНО: Руската компанија „Газпром“ ги разгледува можностите да стане главен спонзор на РК Вардар

НЕОФИЦИЈАЛНО, Руската компанија „Газпром“ ги разгледува можностите да стане главен спонзор на РК Вардар 🔴⚫️ https://www.facebook.com/177390592460313/posts/1335793506620010/

Македонски спорт
Откако се распродадоа картите, се јави министерот Филипче: Најдобро е натпреварот Македонија-Косово да се одигра без публика

Одговарајќи денеска на новинарски прашања на прес-конференцијата за коронавирусот, министерот Венко Филипче изнесе мислење дека најдобро е средбата од Лигата на нациите Македонија – Косово да…

Македонски спорт
Почна „трката“ по билет за Косово, половина од продадените завршија кај – Албанци (ФОТО)

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) утрово ги пушти во продажба влезниците за историскиот меч на Македонија против Косово во плејофот во Лигата на нации за пласман…

Македонски спорт
КОМИТИ со прашање до Дарко Панчев: Го промовираше референдумот, го девалвираш успехот на РК Вардар, ЗОШТО ЧОВЕКУ?

Дарко Панчев… Ниту еден навивач на Вардар ниту вљубеник на бубамарата не може да остане рамнодушен кога ќе го слушне ова славно име. Веројатно најголемото име…

Македонски спорт
КОМЕДИЈА ВО ПМФЛ: Со втора топка в раце спречи контра напад на противникот и доби директен црвен картон (ВИДЕО)

Комична ситуација се случи во второто полувреме на натпреварот меѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев. Имено, фудбалер на гостинската екипа со втора топка во рацете…

Македонски спорт
ПАДНА ДОГОВОР: Македонските навивачки групи се обединија за мечот Македонија-Косово (ФОТО)

По денешната средба во Тетово известуваме дека се приклучуваме на заедничката иницијатива за поддршка на историскиот натпревар на фудбалската репрезентација на Македонија против Косово. На состанокот…

Македонски спорт
Македонецот Александар Волкановски е светски првак во УФЦ (ВИДЕО)

Македонецоте Александар Волкановски – Александар Макеоднски е нов шампион на УФЦ во перо категорија. Волкановски го победи со едногласна одлука (48-47, 48-47, 50-45) досегашниот првак шампионот…

Македонски спорт
Стефановски за 101 секунда го нокаутира Михаила и стана светски првак во К-1! (ВИДЕО)

Македонскит борач Даниел Стефановски направи голем подвиг и стана светски првак во К-1 на суперкомбат. Тој до светската титула дојде на супер-убедлив начин откако за 101…

1 2 3 9