Browsing: Македонски спорт

Македонски спорт
На МТВ сезонава нема да гледаме Лига на шампиони ниту во фудбал ниту во ракомет

По неколкудневни шпекулации дека Македонската радио телевизија нема да врши преноси од најдобриот европски ракомет и фудбал, сега и официјално стигна потврда за тоа. Уредникот на…

Македонски спорт
Само Тасев остана во игра за претседател на ФФМ

Комисијата за избори и верификација при Фудбалската федарација на Македонија (ФФМ) одби три од четирите кандидатури за претседател, водејќи се според прописите наведени во статутот. До крајот на…

Македонски спорт
Самсоненко: Не заминувам од Вардар, останува и истиот буџет

Околу Вардар се шират серија шпекулации за неговата иднина, се очекуваше официјално произнесување на газдата на трите клуба г-н Сергеј Самсоненко. Па така денеска Самсоненко даде интервју за gol.mk.  Во него расчистува серија…

1 2 3 4