Browsing: Кошарка

Кошарка
Секси Бразилка со „жежок“ танц стана атракција на трибините на Мундобаскетот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бразил не успеаа да ја изненадат репрезентацијата на САД, но затоа имаа голема поддршка на Мундобаскетот. Една атрактивна навивачка од Бразил го привлече вниманието…

Кошарка
СП Кина-Турција испушти сензација

На Светското првенство во кошарка во Кина репрезентацијата на Турција несрекно загуби од САД по продолженијата. Самиот натпревар обилуваше со тензија до самиот крај, Турција имаше…

1 2 3 4 5 29