Browsing: Кошарка

Кошарка
Старт на Евро лига во кошарка

Започна најквалитетното клубско натпреварување во кошарка на стариот континент. Во првото коло од Евро лигата  вчера се постигнаа следните резултати Жалгирис – Басконија    58-70 Анадолу…

Кошарка
Долга пауза за Кевин Дурант

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Кевин Дурант ке мора да ја пропушти цела сезона заради озбилната повреда на ахиловата тетива. Ова го потврдија од неговиот…

Кошарка
Скола со европски понуди

Аргентинскиот ветеран Луис Скола и покрај своите 39 години одигра извонредно на Мундобаскетот во Кина каде во просек постигнуваше по 17,8 кошеви и 8 скока. По…

Кошарка
Давитков не е повеке селектор

Македонската кошаркарска репрезентација ке добие нов селектор. Договорот на досегашниот селектор Јорданчо Давитков е завршен,а нов нема да му се понуди. Како што истакна претседателот Антиќ…

Кошарка
Давитков распали на ФБ по отказот: Антиќ ми рече, не се замарај со „ОВИЕ“!

Денес првиот човек на кошаркарската федерација Перо Антиќ објави дека на сегашниот селектор Јорданчо Давитков нема да му биде продолжен договорот. Давитков набрзо после објавата на…

1 2 3 4 29