Browsing: Кошарка

Кошарка
МАКЕДОНИЈА се комплетираше во ПЛОЕШТИ

Македонската кошаркарска репрезентација после проблемите со превозот на Хендрикс и обврските на селекторот Давитков се копмлетираше во Плоешти за денешниот последен натпревар од предквалификационата група. Романската…

Кошарка
НБА ОЛ СТАР

Екипата која ја одбра ЛеБрон Џејмс победи во дуелот со екипата која ја одбра Јанис Адедокумбо  со 178-164. Леброн се изедначи со Коби Брајант во одиграни…

Кошарка
БАРСА го покори МАДРИД

Еипата на Барселона е победник на финалето на Шпанскиот куп во кошарка. Најслатка е победата над вечнот ривал Реал и тоа во Мадрид. Во натпревар преполн…

Кошарка
ЗАПОЧНА ОЛСТАР викендот

Со натпреварот на млади кошаркари во НБА лигата започна ОЛСТАР вокендот во Шарлот. Младите амнериканци го совладаа тимот на остатокот од светот со 161-144. Како што…

Кошарка
Охриѓанецот Чеди Осман со македонско знаме ќе настапи на „Ол-старот“ во Шарлот! (ФОТО)

Вечерва официјално ќе започне „Ол-стар“ викендот во најсилната кошаркарски лига во светот, НБА. Спектаклот во Шарлот ќе го најават ѕвездите во подем, кои ќе учествуваат во мечот помеѓу…

1 2 3 10