Browsing: Кошарка

Кошарка
БАРСА со брејк

Кошаркарите на Барселона го совладаа тимот на Ефес на гостување и израмнија на 1-1 во победи. Во многу интересен и резултатски тесен натпревар во кој двете…

Кошарка
РЕАЛ не губи во Мадрид

Кошаркарите на Реал покажаа дека тешко губат на свој паркет во Мадрид. Во вториот натпревар од четвртфиналето во Евролига тие го совладаа Панатанаикос со 78-63. Натпреварот…

Кошарка
МОРАЧА ке биде полупразна

Четвртиот натпревар од финалето на АБА лигата ке се одигра пред полупразна сала. Дисциплинската комисија на АБА по третиот натпревар во Подгорица помегу Будуќност и Црвена…

Кошарка
Фенер шокиран во Истамбул

Кошаркарите на Фенербајче претрпеа непријатен пораз на свој терен од Жалгирис. Првопласираната екипа во регуларниот тек на Евролигата во кошарка во вториот натпревар од четвртфиналето загубија…

Кошарка
Реал тешко до победата

Бранителот на тронот во Евролигата во кошарка Реал од Мадрид потешко од очекувањата ја совлада екипата на Панатанаикос. И покрај воството од првото полувреме 43-35 Реал…

Кошарка
МЗТ на чекор до АБА лига

Кошаркарите на МЗТ Скопје направија огромен чекор кон влез во АБА лигата. На првиот натпревар од баражот за пополнување на уште едно место во АБА лигата…

1 2 3 19