Browsing: Фудбал

СПОРТ
Давид Виља ја завршува кариерата

Шпанскиот фудбалер Давид Виља на прес конференција изјавил дека одлучил да ја заврши својата кариера на крајот од сезоната. Моментално Виља настапува за екипата на Висел…

СПОРТ
Хаос во Наполи

Ситуацијата во Наполи никако да се смири,откако дел од фудбалерите влегоа во непријатен дуел со претседателот Де Лаурентис. Наместо ситуацијата да се смирува таа се разгорува,…

СПОРТ
Руди Гарсија нов тренер на Лион

ФК Лион објави дека потпишале договор на две години со францускиот стручњак Руди Гарсија. По лошите резултати на стартот на првенството Лион го отпушти Силвињо и…

СПОРТ
„Дваесет Албанци ги чекаа нашите зад оградата, спречен е масакр!“

Пријателскиот натпревар меѓу Бреша и Војводина во Италија не го дочека својот крај, откако српскиот клуб се повлече, по провокација со албанско знаме од трибините. Тренерот на екипата од Нови Сад, Ненад…

1 2 3 4 5 156