Browsing: Фудбал

СПОРТ
Жонглирањето тоалетна хартија е веќе минато: Лингард има нов предизвик за сите! (ВИДЕО)

Фудбалерите најдоа начин како да се забавуваат за време на домашната изолација поради коронавирусот која трае околу десетина дена, со тоа што постојано си наоѓаат предизвици.…

СПОРТ
Роналдо е цар – ги отстапи своите хотели како болници за коронавирусот!

Кристијано Роналдо уште еднаш ја покажа својата човечност и големина и ги понуди своите хотели низ Португалија, кои ќе се трансформираат во болници против коронавирусот, кој ја зафаќа…

СПОРТ
Баерн Минхен им се заблагодари на македонските навивачи за поддршката во 2019 (ФОТО)

На официјалната Фејсбук страница на клубот Баерн Минхен осамна порака до македонските навивачи. На фотографија со македонското знаме некој им помогнал да напишат „благодарам“ на македонски…

1 2 3 4 156