Browsing: Фудбал

Македонски спорт
Велазерими моли за помош: Стадионот е поплавен, сѐ е уништено!

Фудбласкиот клув Велазерими кој се натпреварува во Втората лига – Запад, остана без стадион, поради поројните дождови кои ја зафатија Македонија. Стадионот кој се наоѓа во Кичево е комплетно…

СПОРТ
Реал подготви одговор за Барса: 300 милиони евра за двајцата најдобри играчи во Премиер лигата!

Откако Барселона за 160 милиони евра го доведе Филипе Кутињо, навивачите на Реал Мадрид направија притисок врз клубот и тие да доведат нови ѕвездени засилувања, особено…

СПОРТ
Вардар тестира еден нигериски и еден камерунски репрезентативец

Македонскиот шампион Вардар го подготвува завршниот поход на трансфер пазарот и од утре во Анталија, Чедомир Јаневски на располагање ќе има уште двајца фудбалери на проба, дознава Gol.mk. Вардарци…

1 153 154 155 156