Browsing: Фудбал

СПОРТ
САРИ на клупата на Јувентус

После многуте шпекулации кој ке седне на клупата на Старата Дама, управата на клубот објави дека нов тренер на Јувентус ке биде Маурицио Сари. Сари се…

СПОРТ
Црвена Ѕвезда притиска за Несторовски

Спортскиот директор на Палермо Фабрицио Лучези изјави дека Црвена Ѕвезда го контактирала клубот неколку пати. Интересот за Несторовски е зголемен, но Палермо очекува голем финансиски прилив…

СПОРТ
Мбапе прави чуда

Младиот француски репрезентативец Килиан Мбапе на натпреварот против Андора се запиша во листата на стрелците. Тоа беше неговиот 100 гол во професиналната кариера. Мбапе својот стоти…

1 2 3 121