Browsing: Фудбал

СПОРТ
СЕВИЉА прв осминафиналист

Екипата на Севиља го елиминира Лацио и се пласира во осминафиналето на Лига европа. На домашен терен Севиља со 2-0/1-0/ го победи Лацио и со вкупни…

СПОРТ
СИТИ со пресврт до победа

Натпревар со многу голови и пресврт одиграа екипите на Шалке и Манчестер Сити. Навивачите на двете екипи уживаа во натпреварот полн со добри акции,шутеви,пенали и на…

СПОРТ
АТЛЕТИКО со голема предност

Атлетико оствари победа без примен гол против Јувентус и со голема предност ке патува на реваншот во Торино. Ванда Наполитано експлодира два пати во текот на…

СПОРТ
РОНАЛДО се врака во МАДРИД

Кристијано Роналдо се врака во Мадрид, овојпат во дресот на Јувентус. Во првиот натпревар од осминафиналето во Лига шампиони Јувентус гостува кај Атлетико во Мадрид. Ванда…

СПОРТ
ВАР системот влага на БАЛКАНОТ

ВАР системот добива се поголема подршка во фудбалскиот свет. Покрај богатите фудбалски лиги се повеке го вметнуваат и помалите лиги во своите првенства. Досега ВАР функционира…

СПОРТ
СУАРЕЗ го подобри негативниот рекорд

Лион и Барселона одиграа натпревар во кој и покрај тоталната доминација на каталонците натпреварот заврши со нај непосакуваниот резултат 0-0.Лион перфектно одигра во дефанзивата што само…

СПОРТ
ЕНФИЛД не виде гол

Во првата утакмица од осминафиналето на дербито во Ливерпул мрежите мируваа.Прекрасниот амбиент што го направија двата навивачки табора не беше доволно фановите на Енфилд да видат…

СПОРТ
СУПЕР КУП со ФАЈНАЛ ФОР во ШПАНИЈА

Претседтелот на Фудбалската Федерација на Шпанија изјави дека се разгледува можноста Супер купот на Шпанија да се одигра турнирски надвор од Шпанија. До сега победникот на…

1 2 3 82