Browsing: Други спортови

Други спортови
Сите се негативни

Откако бугарскиот тенисер Григор Димитров, кој учествуваше на турнирот „Адрија Тур“ во Задар потврди дека е позитивен на Ковид 19, преостанатите учесници веднаш беа тестирани по…

Други спортови
Тоше Зафиров: Изјавата на министерот за здравство е потценувачка за нас спортистите

Познатиот македонски натпреварувач во бодибилдинг, Тоше Зафиров револтиран од одлуката на министерот Филипче за тоа дека е рано да се отворат спортските сали и вежбални.

Други спортови
Иџе ќе вози низ празните скопски улици за време на полициски час! (ВИДЕО)

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, најави дека ќе прави парада со својот автомобил утре (понеделник), за време на полицискиот час. Почнувајќи во 18 часот (на…

Други спортови
Саинц во Ферари

Шпанскиот пилот Карлос Саинц ќе потпише договор со Ферари и од следната сезона ќе биде втор возач во болидот на Скудерија. Мекларен имал желба да го…

Други спортови
Погледнете ја бopбата на “македонскиот воин” Даниел Стефановски во Германија (ВИДЕО)

Даниел Стефановски или попознат како “Македонскиот воин” на 14-ти декември повторно високо го крена македонското знаме по триумфот над Марко Барс. Даниел стана новиот CWS шампион…

1 2 3 41