Browsing: Други спортови

Други спортови
Надал елиминиран во Рим

Рафаел Надал е елиминиран во четвртфиналето од Мастерс турнирот во Рим откако синоќа загуби сензационално од Аргентинецот Диего Шварцман со 2:0 по сетови 6:2, 7:5. Петнаесеттиот…

Други спортови
Сите се негативни

Откако бугарскиот тенисер Григор Димитров, кој учествуваше на турнирот „Адрија Тур“ во Задар потврди дека е позитивен на Ковид 19, преостанатите учесници веднаш беа тестирани по…

Други спортови
Тоше Зафиров: Изјавата на министерот за здравство е потценувачка за нас спортистите

Познатиот македонски натпреварувач во бодибилдинг, Тоше Зафиров револтиран од одлуката на министерот Филипче за тоа дека е рано да се отворат спортските сали и вежбални.

Други спортови
Иџе ќе вози низ празните скопски улици за време на полициски час! (ВИДЕО)

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, најави дека ќе прави парада со својот автомобил утре (понеделник), за време на полицискиот час. Почнувајќи во 18 часот (на…

1 2 3 41