Browsing: СПОРТ

Ракомет
Предизвикот #КупувајтеМакедонскиПроизводи се рашири и меѓу спортистите: Борко Ристовски го предизвика Наумче Мојсовски (ФОТО)

Предизвикот кој стана хит на социјалните мрежи #КупувајтеМакедонскиПроизводи се прошири и меѓу спортистите, па така Борко Ристовски го предизвика Наумче Мојсовски. Предизвикот е креиран со цел…

Ракомет
Ковид-19 може да го исфрли Вардар од ЛШ, Македонија – Франција во јули!

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска ја претстави својата физибилити студија за тоа како би можела да резултира сезоната која беше прекината поради пандемијата со Ковид-19. Ако…

СПОРТ
Жонглирањето тоалетна хартија е веќе минато: Лингард има нов предизвик за сите! (ВИДЕО)

Фудбалерите најдоа начин како да се забавуваат за време на домашната изолација поради коронавирусот која трае околу десетина дена, со тоа што постојано си наоѓаат предизвици.…

СПОРТ
Роналдо е цар – ги отстапи своите хотели како болници за коронавирусот!

Кристијано Роналдо уште еднаш ја покажа својата човечност и големина и ги понуди своите хотели низ Португалија, кои ќе се трансформираат во болници против коронавирусот, кој ја зафаќа…

Кошарка
Суспендирана НБА лигата

Челните луѓе на НБА лигата ја прекинаа сезоната на неодредено време. До ваквата одлука дошле откако беше објавено дека центарот на Јута Џез Руди Гобер бил…

Македонски спорт
НЕОФИЦИЈАЛНО: Руската компанија „Газпром“ ги разгледува можностите да стане главен спонзор на РК Вардар

НЕОФИЦИЈАЛНО, Руската компанија „Газпром“ ги разгледува можностите да стане главен спонзор на РК Вардар 🔴⚫️ https://www.facebook.com/177390592460313/posts/1335793506620010/

Македонски спорт
Откако се распродадоа картите, се јави министерот Филипче: Најдобро е натпреварот Македонија-Косово да се одигра без публика

Одговарајќи денеска на новинарски прашања на прес-конференцијата за коронавирусот, министерот Венко Филипче изнесе мислење дека најдобро е средбата од Лигата на нациите Македонија – Косово да…

1 2 3 266