Browsing: СПОРТ

Ракомет
Карачиќ: Со цело срце навивав за Македонија

Ракометната селекција на Хрватска вечерва ги продолжува настапите на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. По Грац, каде извојуваа три победи, „коцкестите“ се преселија во Виена, а втората фаза од…

Ракомет
Овој месец Виена ќе биде македонски град: Ракометарите ќе имаат поддршка од 3000 фанови!

Ситно броиме до стартот на Европското првенство. Јануари, традиционално е месец резервиран за ракометот, а Македонија благодарение на нашите репрезентативци со години е дел од големите…

Ракомет
Борко Ристовски го шкртна предзнакот: Никогаш северна, само Македонија (ФОТО)

На масата каде требало да седат ракометарите на Македонија, стоел знак за резервирано за северна, “министерот за одбрана”, Борко Ристовски го прешкртал предзнакот и јасно и…

СПОРТ
Баерн Минхен им се заблагодари на македонските навивачи за поддршката во 2019 (ФОТО)

На официјалната Фејсбук страница на клубот Баерн Минхен осамна порака до македонските навивачи. На фотографија со македонското знаме некој им помогнал да напишат „благодарам“ на македонски…

Други спортови
Погледнете ја бopбата на “македонскиот воин” Даниел Стефановски во Германија (ВИДЕО)

Даниел Стефановски или попознат како “Македонскиот воин” на 14-ти декември повторно високо го крена македонското знаме по триумфот над Марко Барс. Даниел стана новиот CWS шампион…

Македонски спорт
Македонецот Александар Волкановски е светски првак во УФЦ (ВИДЕО)

Македонецоте Александар Волкановски – Александар Макеоднски е нов шампион на УФЦ во перо категорија. Волкановски го победи со едногласна одлука (48-47, 48-47, 50-45) досегашниот првак шампионот…

Ракомет
Kaква моќна најава за нашиот Кире! ЕХФ направи видео за Лазаров од кое боли глава (ВИДЕО)

Eвропската куќа на ракометот направи одлично видео за нашиот капитен Кире Лазаров и неговите досегашни успеси на европските и светските првенства, како и Лигата на шампионите.…

1 2 3 264