КАСИЉАС завршува кариера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Шапнскиот голман Икер Касиљас ја завршува својата успешна кариера заради здравствени причини. По операцијата на срцето пред неполн месец тој најави дека мора да се навикне на нов живот. Касиљас последните 4 години го бранеше голот на Порто. Од редовите на Порто најавуваат дека Касиљас останува во клубот и ке добие некоја раководна функција.

37 годишниот Касиљас бранеше за Реал преку 700 натпревари,освои три Лига шампиони,и беше шампион на Европ 2008 и 2012 со репрезентацијата на Шпанија,а 2010 стана и светски шампион.

Сподели.