Кадетите со пораз од Јапонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонските ракометни кадети во последниот натпревар од групата се поразени од Јапонија. Со овој пораз нашите кадети го завземаа 4тото место во групата и во осминафиналето ке играат со одличната селекција на Португалија. Од самиот старт на натпреварот Јапонија поведе дури со 7-0 и до крај на натпреварот нивната предност варираше од 5 до 10 голови разлика. Селекторот Брестовац истакна дека нашата репрезентација игра тешко против не европски екипи. Јапонските кадети се побрзи и технички подобри од нашите ракометари. Сега останува да се подготват за натпреварот  со Португалија кој ке биде мошне тежок бидејки Португалија заврши на прво место во својата група.

Сподели.