Јуроп сексипил ват? Погледнете ги 5-те најзгодни јужноамериканки! (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ова се 5-те најубави јужноамериканки. Погледнете ја листата:
5. Alessandra Ambrosio
Бразилски модел која во 2004 година стана една од Ангелите на брендот за долна облека Victoria’s Secret.

4. Salma Hayek
Мексиканската глумица Селма Хаек, која вечно ќе остане запаметена по „жешката“ сцена во филмот „Од самрак до зори“

3.Shakira
Шакира е една од најобожаваните и најпознати пејачки. Родена во Колумбија во градот Barranquilla. Комумбијската пејачка е позната по тоа што со своите танци маѓепсува!

2. Gisele Bündchen
Бразилката Жизел е една од најплатените модели на светот. Во 2007 е прогласена за 16-та најбогата жена во индустријата според Forbes.

1. Adriana Lima
Адриана Лима е бразилски модел, родена во Салвадор, Бахиа. Во 2000 година станува еден од Ангелите на Victoria’s Secret.

Сподели.