Исвиркана владината делегација во Крушево: Ова е место за херои, не за предавници (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиркани од дел од присутните граѓани, објави Фокус.

„Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , викаа присутните кон владините функционери.

Видеото може да го погледнете на ТУКА.

Сподели.