Хаос во Наполи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ситуацијата во Наполи никако да се смири,откако дел од фудбалерите влегоа во непријатен дуел со претседателот Де Лаурентис. Наместо ситуацијата да се смирува таа се разгорува, па така претседателот Де Лаурентис спремил казна со која 25 посто од платата на фудбалерите нема да им биде исплатена. Во целата ситуација огромен притисок прават и навивачите на Наполи кои бараат да се одземе капитенската лента на Инсиње и вршат притисок врз останатите фудбалери во нивните домови. Како ке заврши целата непријатна приказна во Наполи каде е член и нашиот бисер Елиф Елмаз ке видиме во наредните недели.

Сподели.