Гризман се одјави од ВандаМетрополитано

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Францускиот репрезентативец Антоан Гризман со видео порака се одјави од Атлетико Мадрид. Тој во пораката испратена до фановите објави дека наредната сезона нема повеке да настапува за Атлетико. Шпанските медиуми веке најавија дека тој и претходно имал договор да се пресели во Барселона. Неговиот договор истекува во 2023 година. Барселона сакаше да го доведе минатото лето во своите редови,но откупната клаузула беше 200 милиони евра. Во новиот договор што Гризман го има со Атлетико има клаузула со кој тој е слободен фудбалер доколку некој плати 120 милиони евра, што претставува ниска цена за фудбалер од негов калибар.

Сподели.