ГРАЃАНИТЕ БЕЗ МИЛОСТ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фудбалерите на Манчестер сити без милост на првиот полуфинален меч во ЕФЛ КУПОТ .Тие на домашен терен ја совладаа екипата на БАРТОН со високи 9-0 со тоа го направија реваншот кој се игра на 21 јануари обична формалност.Во второто полуфинале се сретнаа екипите на ТОТЕНХЕМ и ЧЕЛЗИ каде ТОТЕНХЕМ беше домакин и победи со 1-0 со голот постигнат од пенал,така да на реваншот кој ке се игра на 24 јануари ке се води голема битка за вториот финалист.

Сподели.