Фото: Поради големите гради го напушти рингот!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поради големите гради морала да се повлече од рингот. Секоја е тешка по 5 кг. Беше една од најпопуларните УФЦ девојки, но не можела да се избори со „товарот“.

Сега „жари и пали“ по интернет.

Линдзи Пелас, атрактивната Плејбој зајачица била многу позната и во спортските кругови, поради тоа што често престојувала во УФЦ октогонот. Но, атрактивната Линдзи минатата година ги разочарала фановите. Неочекувано изјавила дека се повлекува од рингот.

„Одлучив да го напуштам УФЦ“ напишала Линдзи.

Машката публика обожувала да навива и да ја гледа Линдзи пред се поради нејзините големи гради. Но, токму градите се причината поради која таа го напуштила рингот. Едноставно не можела да се избори со „тешкиот товар“ на себе.

-Не можам повеќе. Ми ја отежнуваат работата, изјавила неодамна Линдзи.

Според американските медиуми градите на Линдзи се тешки околу 10 килограми, поради што таа имала проблеми со грбот.

Сподели.