Фитнес моделот Александра не ги остава мажите рамнодушни (ФОТО+ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Романката Александра Вадихазан Клужјанка е новиот светски фитнес модел шампион во висока класа. Александра победи на Светското првенство за бодибилдингот и фитнес во Будимпешта.

Ова е највисока изведба што некогаш ја постигна спортистката Герла. Во 2018 година, стана европски вице-шампион во Мис Фитнес Модел.

Сподели.