Фекир во Бетис

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фудбалскиот репрезентативец на Франција и капитен на Лион Набил Фекир прејде во Бетис објавија од шпанскиот клуб. Трансферот изнесува 20 милиони евра плус 10 во бонуси за Лион. Можеби клуб како Бетис не во највисок ранг,но Лион се согласил на овој трансфер бидејки договорот на Фекир завршува наредното лето. Минатата сезона Фекир беше цел на Ливерпул и трансферот од 60 милиони евра пропадна наводно заради не поминување на лекарскиот преглед од страна на фудбалерот.

Сподели.