Федерер ги објави своите турнири за 2020 година

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер истакна на кои турнири ке учествува во наредната година. Федерер сака повеке време да посвети на семејството па затоа ги редуцирал своите учества на турнирите во наредната година. Тој објави каде сигурно ке настапува доколку нема повреди.

Сигурни учества на Федерер се Ролан Гарос, Хале, Вимблдон, Олимиски игри Токио и УСА Опен.

 

Сподели.