Фабио Канаваро станува селектор на Полска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец Фабио Канаваро е фаворит за селекторската функција во Полска.

48-годишниот специјалист имаше средба во Краков со претседателот на полската федерација Цезари Кулеша каде двајцата си подадоа рака и се очекува Канаваро да потпише двегодишен договор со оваа федерација.

Канаваро до неодамна го водеше кинескиот Гуангжу Евергранде со кој стана шампион во 2019 година

Сподели.