Ернест Ѓока нов тренер на Шкендија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

По слабиот старт на сезоната и лошите игри во Еврокуповите раковдството на Шкендија го смени досегашниот требнер Катип Османи и беше во потрага на нов струшњак на клупата на тетовскиот прволигаш. Изборот падна на албанскиот тренер Ернест Ѓока кој е непознат за нашата фудбалска јавност, Дали ке успее да ја врати Шкендија на победничките патеки и во борбата за првото место ке покаже времето. Паузата во домашното првенство добро ке му дојде на Ѓока да се запознае подобро со квалитетите на фудбалерите со кои располага Шкендија во моментов.

Сподели.