Ерик Бана во нова трилер серија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Австралискиот актер Ерик Бана се приклучува во тимот и ќе го глуми насловниот лик во ТВ серијата „Валканиот Џон“ на продукциската куќа Ен-Би-Си Јуниверзал.

Приказната е заснована на вистински настани, и централен лик е криминалец кој започнува врска со неговата партнерка Дебра (Кони Бритон) и ја внесува во заплеткан лавиринт од мрачни тајни, лаги, одрекување и, најпосле – борба за живот.

Првично, предвидено е серијата да има две сезони.

Сподели.