Енди Мареј се врати на терените со пораз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Британскиот тенисер Енди Мареј за прв пат по подолга пауза заради операции на куковите заигра тенис во сингл конкуренција. На мастерс турнирот во Синсинати Мареј во првото коло е поразен од Ришар Гаске со 2-0/6-4 6-4/.

И ова е одличен успех за Мареј ако се знае дека пред една година тој изјавуваше дека ке го напушти тенисот. Сепак е свесен дека за врвни резултати е потребно време.

Сподели.