ЕЛМАС стрелец во дербито

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Елиф Елмас македонскиот репрезентативец во дербито на колото во турскиот шампионат беше стрелец на израмнувачкиот гол против Галатасарај. На преполниот Шукру Сарачоглу каде домакин е Фенербахче Елмас донесе израмнување  за својот тим во 71 минута од натпреварот. Голем бод во борбата за опстанок донесе нашиот репрезентативец. Галатасарај поведе во 66 минута преку Онјекуру,додека Фенербахче беше со играч помалку откако беше исклучен Калдирим во 45 минута.Натпреварот заврши 1-1 / 0-0/.

Сподели.