Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 14.11.2019 во 17.30 часот во СВР Скопје, К.Т.(45) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека на 13.11.2019 околу 15.30 часот на ул.„Благоја Стефковски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

На 14.11.2019 во Полициското одделение Ропотово, Е.Е.(46) од с.Дебреште пријавил дека во с.Дебреште бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

 

 

 

Сподели.