Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 13.02.2020 во 19.20 часот во Полициската станица Карпош, И.З.(50) од Скопје пријавил дека во Градски парк бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Истиот ден, во 12.35 часот во  Полициското одделение Шуто Оризари, и С.Ш.(57) од Скопје пријавил дека на ул.„Плачковица“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Сподели.