Две лица каснати од кучиња скитници во Аеродром

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 04.12.2019 во 15,50 часот во Полициската станица Аеродром В.Б.(71) од Скопје пријавил дека на булеварот “Видое Смилевски Бато“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Истиот ден, во 22,20 часот во Полициската станица Аеродром А.Р.(42) од Скопје, пријавил дека на булеварот “Јане Сандански“ неговата 16 годишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

Сподели.