Домакините СУПЕРИОРНИ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стартуваше 26 Светско ракометно првенство во ГЕРМАНИЈА и ДАНСКА.Кодомакините стартуваа со високи убедливи победи.Во Берлин домасната селекција на ГЕРМАНИЈА на отварањето на првенството дојде до висока победа над КОРЕА која за прв пат настапува заеднички.Крајниот резултат од 30-19 само ја покажа разликата во квалитет на двете селекции.Во вториот натпревар селекцијата на ДАНСКА беше уште поубедлива во својот настап и го декласира ЧИЛЕ со рез 39-16.Денес во 15-30 часпт стартува и нашата селекција во првиот дуел од фрупата со репрезентацијата на ЈАПОНИЈА.

Сподели.