До понеделник стабилно време, а од вторник дожд и снег

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а по должина на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималните температури и утре насекаде ќе бидат под нулата кога на места ќе се спуштаат и под -10 степени.

Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег.

Сподели.