Џоковиќ во полуфинале во Синсинати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Новак Џоковиќ продолжува со одличните партии во Синсинати. Со победата над Лук Пуј од 2-0/7-6 6-1/ тој се пласира во полуфиналето каде ке се сретне со Медведев од Русија.

Сподели.