Џоковиќ и натаму убедлив на АТП листата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Новак Џоковиќ и натаму е убедливо на прво место на АТП листата веке 256 недела по ред. Џоковиќ со своите 12715 бодови има убедлива предност пред Рафаел Надала со 7945 бодови.

1 Новак Џоковиќ   12715

2. Рафаел Надал  7945

3. Роџер Федерер  6420

4.Доминик Тим  4685

5. Александар Зверев 4360

6. Стефанос Циципас  4215

7. Кеј Нишикори  4040

8. Кевин Андерсон  2565

9. Карен Качанов  2980

10. Фабио Фањини 2785

Сподели.