Џафери ги констатираше оставките на Груевски и Богоевски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска ги констатираше оставките на пратеникот Павле Богоевски, и пратеникот во бегство Никола Груевски.

Пред пратениците својата оставка ја образложи само Богоевски кој ги наведе причините и рече дека чувствува морална одговорност.

Сподели.