Дембеле желба на Манчестер Јунајтед

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Младиот 22 годишен напагач Муса Дембеле е најновата желба на Манчестер Јунајтед. Според француските медимуи веке е испратена понуда од 45 милиони евра за Дембеле кој имаше одлична сезона во Лион. Дембеле на 52 натпревари беше стрелец на 23 гола во францускиот шампионат. Муса Дембеле дојде во Лион од екипата на Селтик пред само една сезона.

Сподели.