Дачиќ до амбасадорката на Косово во САД: Тие со кои седиш се ваши колонизатори! (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, по завршувањето на Советот за безбедност на ОН, жесток вербален конфликт со делегацијата на Приштина.

Тој по излегувањето од салата продолжил да се расправа со амбасадорката на Косово во САД, Влора Читаку.

Токму Читаку на својот Твитер профил објави видео, на кое се гледа како српскиот политичар по завршување на седницата и се дере.

Сподели.