Бруно му го „зеде“ пеналот на Роналдо и ја прати топката – под облаци

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Манчестер Јунајтед го претрпе првиот пораз во новата сезона откако на домашен терен загуби од Астон Вила со 0-1.

Вистинска драма се случуваше во последните десетина минути од мечот на Олд Трафорд, вклучувајќи го судиското продолжение. Прво, Хаус го отвори резултатот во 88. минута кога по еден корнер, ја заби топката со глава во мрежата на домашниот тим. Истиот играч само 2-3 минути подоцна играше со рака во сопствениот шеснаесетник и главниот судија Мајк Дин покажа на белата точка.

Вистинско изненадување беше тоа што пеналот не го изведе Кристијано Роналдо, туку неговиот сонародник Бруно Фернандес, инаку сигурен реализатор на вакви ситуации. Место да го израмни резултатот, тој шутираше високо над голот, па Астон Вила ги однесе трите бода од Манчестер.

Сподели.