Баталете старлетите – оваа Македонка има најубаво тело (ФОТО+ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На неодамна одржаниот боди билдинг натпревар за шампион на Македонија во категоријата „Miss Wellness“ победник е Мери Акиевска.

Мери има 20 години и почнала да се занимава со овој спорт пред  2 години.

Купот на Македонија е второто нејзино натпреварување каде што во категоријата „Wellness јуниори“ освои прво место. Во 2017 го имала и првото натпреварување на европско ниво во Унгарија од каде се врати со освоено трето место во категорија фитнес бикини.

Плановите за понатаму, вели, и се уште повеќе натпрвари, а годинава ја очекува и натпреварување на балканско првенство кое месецов ќе се одржи во Грција, а потоа и подготовки за европско.

Сподели.